Altınoluk

Edremit Körfezi'nin serin ve berrak deniziyle ismini duyurmuş köşesi Altınoluk, her yıl yaz aylarında özellikle yerli turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir turizm cenneti. Zeytin ağaçlarının çam ağaçlarına karıştığı Kazdağları eteklerinde, Ege Denizi'yle iç içe bir tatil fırsatı sunan belde, her bütçeye uygun konaklama seçenekleriyle de ziyaretçilerini cezbediyor. 

Altınoluk'taki uygun fiyatlı tesislerden olan Antandros Motel, beach club'ı ve zeytin ağaçlarıyla kaplı, geniş bahçesiyle farklılık yaratmayı başarıyor. 

Bol oksijenli dağ havası sayesinde tüm yıl nem oranı düşük kalan Altınoluk, yazın en sıcak günlerinde dahi bunaltıcı bir etki yaratmıyor. Kazdağları sayesinde korunaklı ve ayrıcalıklı bir konuma sahip olan Altınoluk'ta dilerseniz deniz ve kumsallar dışındaki diğer doğal güzellikleri de keşfedebilirsiniz. 

Şifalı kaplıcaların olduğu Güre'yi ziyaret edebilir, başta solunum ve cilt hastalıkları olmak üzere birçok hastalığa iyi gelen termal merkezlerde rahatlayabilirsiniz. Altınoluk'a bağlı olan Güre, temiz dağ havası ve sıcak su kaynaklarıyla sağlık turizminin önemli noktalarından. 

Kazdağları'nda yer alan diğer ünlü doğal güzellikler ise Hasanboğuldu ve Sutüven Şelaleleri. Büyüleyici doğa manzaraları sunan bu şelalelerin çevresinde serin sularda yüzebileceğiniz gibi piknik yapabilmeniz için uygun olan alanlar da bulunuyor. 

Altınoluk çevresindeki tarihi köyleri de ziyaret edebilirsiniz. Adatepe, Yeşilyurt gibi köyler geleneksel taş mimarisinin en güzel örneklerini barındırıyor.